• Yeni yıl yeni yıl yeni yıl yeni yıl herkese kutlu olsun ;))

Sana, babana ve tüm sevdiklerime yeni yıl dileğim SAĞLIK ve huzur yavrum.
Geçen sene bizim için oldukça üzücü geçmişti, inşallah bu yılla geçen seneyi telafi ederiz. 

Gelelim yeni yıl akşamımıza;
Çekirdek aile olarak beraber kutladık :))
Güzelce soframızı hazırlayıp, yemek için masaya geçtiğimizde, sen "beni de masaya çıkarın" diye ağladın :)) Genelde bu şekilde ağladığında seni masaya oturtuyoruz ve sen masadaki yaramazlıklarınla bize yemek yedirmiyorsun :p Yeni yıl akşamı biraz daha huysuz ve yaramazdın :))
Yemeği yarıda bırakıp seni uyutmak için kucağıma aldım. Başını omuzuma koyduğunda 5 dk. sonra uyuyorsun :)) Uzun süredir uyuma şeklimiz bu şekilde.
Sen uyuduğunda biz yemeğimize devam ettik ama sonra benim de uykum geldi ve uyudum :B
2014'e 1 dk. kala babacığın beni uyandırdı. Hemen senin yanına koşup, kulağına güzel dileklerimizi fısıldayıp, bir öpücükle seni uykunla yalnız bıraktım. O kadar derin uyuyordun ki tam evin arkasında patlayan havai fişekler bile seni uyandırmaya yetmedi :))

Babacığının sana aldığı hediye küçük bir robot; çok ilgini çekmese de baban yeni yıl akşamını hediyesiz geçirme diye almış. Banada parfüüüüüüm :)) Böyle bir babaya sahipsin işte, doğru adamdan sana sahip olduğum için çok şanslıyız.

01.01.2014 Yeni yılın ilk günü kurduğun ilk cümle "erkem mem"  (erkeğim ben :p) oldu. Çok komiktin, evin içinde o odadan o odaya koşup "erkem mem, erkem mem" diye bağırdın. 
Artık bir çok kelimeyi söylüyorsun ve kendi kendine cümle kurma çalışmaları yapıyorsun :))
Bence 2014'ün en güzel kelimelerinden biride kendi kendine öğrendiğin "babanne" kelimesi oldu :))

Artık sayı da sayıyorsun. Biz 1 dediğimizde sen ekiiii, biz 3, sen dööööt, biz 5, sen yediiiiii, biz 8, sen oooooooom diyorsun :)) 6 ve 9 ile aran iyi değil :D Onları söylemiyorsun. Sayı saymayı nasıl öğrendin bilmiyorum ama sayarken inanılmaz tatlı oluyorsun :))

Gelelim renklere; birara mavi, sarı, yeşil ve pembe rengi iyi öğrenmiştin. Şimdi ise her şeye tek renk diyorsun, o da pembe :D Pembe rengini tanımana rağmen bütün renklere pembe diyorsun :D İlk öğrendiğin renk de zaten pembeydi :)) Pembe ve mor ilgi duyduğun renkler :p

Bu yıl oyun grubunla ilk buluşmayı 2 Ocak Perşembe günü gerçekleştirdik. Artık oyun okulunun hakkını veriyorsun :)) Doya doya oynadın, zıpladın, güzelce vakit geçirdin. Arkadaşlarına da alıştın. Zaten yabancılayan, huysuz, mutsuz, insan sevmeyen bir minik değilsin :)) Bu huyun bana çekmiş :p 

2 gün önce Nilay teyzen geldi. Çok iyi anlaştınız. Kaldığı süre boyunca sürekli "Niya, Niya" deyip peşinden koşturdun. Öpmeler, bizim kucağımızdan inip Niya'ya gitmeler. Kıskanmadım desem yalan :B

Dün de odanın duvarı için yaptırmış olduğumuz ev geldi. İleride koleksiyonların olursa onları ve minik oyuncaklarını koymak için yaptırdık. Daha önceden aldığım 2 küçük rafı da kitaplık olarak duvara monte ettirdik. Gelen ustayı rahat bırakmadın :)) "Abiii, abiii" diye diye bütün malzemeleri kurcaladın. Gözle kaş arasında topladığın her şeyi elinden almak güç oldu.

İşte böyle bebeğim, kısaca 2014 yılının bir kaç gününü özet geçmeye çalıştım.
Şu anda uyanmak için kıpırdanıyorsun :)) Hemen resmini çektim :))


Seni çok seveeeeeeen annen :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Top
|adambebekveannesi|. Blogger tarafından desteklenmektedir.