• Yazdan kalma bir günden :))

Öncelikle sevgili eşime çooook çooook teşekkür ediyorum.Blogumuzu yenileyip, benim bitmek bilmeyen isteklerimi sabırla ve eksiksiz yerine getirmeye çalıştığı için kocaman kocaman öpücükler.  :))
Mevsimler sapıttı. 
Ocak ayının ortasında yazdan kalma bir güne uyandık. Doğal gaz kapandı , pencereler açıldı . 
Hiç hayra alamet değil bu havalar. Kuraklık kapıda gibi duruyor. Umarım önümüzdeki günler bol yağışlı geçerde yaz ayında susuz kalmayız .
Bugün Hrant Dink'in ölüm yıldönümü olduğu için bizim halaskargazi caddesi halk tarafından kapatıldı.
Dışarı çıkıp çıkmamak konusunda kararsız kalsakta , bu sıcak havayı kaçırmak istemediğimiz için attık kendimizi Maçka Parkı'nın yeşilliklerine :))
Oğluşum ve eşimle keyifli bir gün geçirdik. 
Duman çok mutlu oluyor yeşilliklerde koşmaktan . Tabii bizim bızdığın asıl amacı çocuk parkına gitmek. Uzaktan parkın bir kısmını gördüğünde çıldırarak parka doğru koşuyor.
Yaklaşık 1,5 aydır kaydırağa çıkıp kendisi kayıyor.Salıncak pek ilgimizi çekmesede bugün beni şaşırtan ve yüzümü gülümseten bir olay yaşadım. Duman sıra beklerken salıncakta sallanan çocuğa "kalk,kalk,kalk" diye birkaç kere seslendi . Bu durum çok hoşuma gitti . İçinde bulunduğu duruma kendisi müdahale etmek istedi . Hızla büyüyor ve her gün bizi biraz daha şaşırtıyor. 
Artık derdimizi hiç zorlanmadan anlatıyoruz. Birçok kelime öğrendi. 
Her şey bir yana şu 3 gündür başımız uçaklarla fena dertte :)
6,5 yıldır bu evde yaşamama rağmen tepemizden her bir dakikada bir uçak geçtiğini farketmemişim.
Tabi bu durumu farkeden Dumşi her uçak geçtiğinde "anne uça aam ,anne uça aaam" deyip kucağıma gelip camdan bakmak istiyor . Aam "al" demek. Dışarı çıktığımızda da durum evdekinden farksız ,başımız sürekli havada uça takip ediyoruz .
Bakalım bu durumumuz daha ne kadar devam edecek. Yakındır uçakların uçuş güzargahları hakkında şikayette bulunmam :)) Dönüş yolunda Dumşi uykuya yenik düştü :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Top
|adambebekveannesi|. Blogger tarafından desteklenmektedir.